Politikalarımız - Bilgin Anadolu Lisesi

Politikalarımız

Yönetim Politikamız

Lisemiz, yeniliklere ve gelişmelere açık, olumlu okul iklimini koruyan ve “sistematik” çalışan bir okul yapısına ulaşmayı hedeflemektedir.  Bu hedef ışığında yönetim politikamız, “öğrenen organizasyon” temelinde sürekli iyileşme felsefesiyle şekillenir. Bu felsefe, elimizdeki kaynakları verimli ve etkili kullanarak, okul faaliyetlerini Eğitim-Öğretim Politikamızla  ilişkili gerçekleştirerek, yaratıcılığı destekleyerek ve her işimizi nitelikli yapmaya çalışarak uygulamaya dökülür. 

Lisemizde katılımcı yönetim anlayışı benimsenir. Bu anlayışa uygun olarak aktif çalışan kurul ve komiteler oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz uygun komiteler, Öğrenci Meclisi ve Öğrenci Kulüpleri vesilesiyle yönetime katılır. İsteyen velilerimiz Okul Aile Birliğinde görev alır.  

Değişime ve gelişime açık olmak “doğrulama yanlılığından” mümkün olduğunca uzak durmak anlamına gelir. Eğitim-öğretim uygulamalarımızın nitelikli gerçekleştirilmesi için bütün topluluk üyelerimizin bu tuzağın bilincine varması önemlidir.   

Eğitim Öğretim Politikamız

Eğitim-Öğretim Politikamız, “bütüncül eğitim-öğretim” anlayışımızla ve “deneyimleyerek öğrenme” felsefemizle şekillenmiştir. İşbirliklerini mümkün kılmak için Politikamızın tüm topluluk üyeleri açısından açık ve anlaşılır olması gerekir.