Eğitim Ortamı - Bilgin Anadolu Lisesi

Eğitim Ortamı

Bilgin’de Eğitim

Bilgin Anadolu Lisesinde; kimsenin arkada bırakılmadığı ve herkes için güvenli bir geleceğe ancak nitelikli eğitim rehberliğinde ulaşacağımıza inanıyoruz. Planladığımız tüm eğitsel süreçlerde, akademik gelişimin yanı sıra kişisel, sosyal, sanatsal ve bedensel gelişimi de destekliyor; öğrencilerimizin geleceği keşfetme yolculuğunda onlara yol arkadaşı oluyoruz.

9. Sınıfta öğrencilerimizin oryantasyon sürecini ‘Advance Year One’ programıyla sağlıyor ve her bireyin farklı olduğuna inanıyoruz. Öğrenci farklılıklarını, zenginlik kabul ederek kişiye özel gelişim programları hazırlıyoruz. ‘Career Planning Work’ programıyla; akademik ve mesleki yatkınlık ölçümleri gerçekleştiriyor, elde ettiğimiz bilgi ve çıktılarla öğrencilerimize kendi geleceklerini tasarlama imkanı sunuyoruz. Portfolyo ve zorunlu sosyal sorumluluk projelerine ek olarak, yıl boyunca düzenlenen seminer, eğitim ve programlarla; farkındalığı yüksek, çok yönlü ve çevresine duyarlı nesiller yetiştiriyoruz.

Bilgin’de eğitim; bir okul aktivitesi olarak değil, yaşam boyu kazanılan bir alışkanlık olarak kabul edilir. Merak eden, sorgulayan ve hayal eden nesiller yetiştirmek amacıyla öğrencilerimize; kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfedecekleri okul kulüpleri, eğitsel aktiviteler ve gelişim programları sunuyoruz. Bugünün gençleri, yarının toplumudur anlayışıyla; 21. yüzyıl becerilerine sahip, global ve her alanda kendini ifade edebilen bireyler yetiştiriyoruz. Bütüncül eğitim anlayışımızla; bireyin her alandaki gelişimini kapsamlı şekilde ele alıyor, hazırladığımız nitelikli programlarla bu gelişimleri ayrı ayrı destekliyoruz.

Öğrencilerimiz özgürce hayal kursun istiyor, onların hayallerinin geleceğimizi tasarlayacağına inanıyoruz. Almanca ve İngilizce yabancı dil programlarıyla onların hayallerinden sınırları kaldırıyor, akademik ve mesleki geleceklerini yurtdışına taşıma imkanı sunuyoruz. Öğrencilerimize uluslararası tüm üniversitelere başvurmaya imkan tanıyan, Kanada’dan ikinci bir diploma kazandırıyoruz. Global perspektife sahip bireylerin, ülkemizin ve gezegenimizin sorunlarıyla daha etkili mücadele edebileceğine inanıyoruz. Bilgin Anadolu Lisesinde bütüncül ve nitelikli eğitim anlayışımızla; geleceğin global dünyasında yön verecek öncü bireyler yetiştiriyoruz!