OSSD ile Dünya’ya Açılan Sınıflar Bilgin’de!

OSSD Global High School programıyla öğrencilerimize hayal ettikleri uluslararası geleceğe ulaşma imkanı sağlıyoruz. Uluslararası müfredatları, akademik programları ve dünyaca geçerliliği olan sertifikalarıyla OSSD; Kanada’dan ikinci bir diploma imkanı sağlıyor ve öğrencilerimize dünya genelindeki tüm üniversitelere başvuru imkanı sunuyor!

Ontario Secondary School Diploma Programı lisenin ikinci yılında başlayan ve isteğe bağlı olarak katılım sağlanan bir programdır. Bu programla öğrencilerimize, ikinci bir diplomanın yanı sıra, tercih ettikleri üniversitenin Kanada’da bulunması durumunda 3 yıllık oturma izni ve 12.000 Kanada Doları’na kadar da burs imkanı sunulmaktadır.

Öğrencilerimiz, OSSD Global High School programında başarılı olabilmek için her birisi 110 çevrim içi video dersten oluşan toplam 6 krediyi tamamlamalıdır. Kredilerini tamamlayan öğrenciler, 10 saatlik sosyal hizmet şartını da yerine getirerek üniversiteye giriş için zorunlu olan ‘OSSD Literature’ sınavına katılırlar.

Bilgin Anadolu Lisesi, birinci sınıfta başlayan kapsamlı yabancı dil eğitimleriyle öğrencilerine dilerlerse OSSD programıyla yurtdışında eğitim, dilerlerse yurt içindeki üniversitelerde hazırlık sınıfını atlama imkanı sunuyor!