Kurumsal

Bilgin Anadolu Lisesinde, bütüncül eğitim anlayışımızla; deneyimleyerek öğrenen, çift yabancı dile hakim ve çok yönlü öğrenciler yetiştiriyoruz!

Biliyoruz ki; ancak 21. yüzyıl toplumunun bilgi ve becerilerine sahip bireyler mutlak başarıyı elde edecektir. Bu anlayışla; İngilizce ve Almanca eğitimini zorunlu tutarak uluslararası diploma ve sertifika imkanları sağlıyor, yıl boyu düzenlenen seminer ve eğitimlerle kişisel gelişimi destekleyen çalışmalar yürütüyor ve eğitimi bir okul aktivitesi olmaktan çıkarıp, öğrencilerimizi hayat boyu öğrenen nesiller olarak yetiştiriyoruz!

Ataşehir’de bulunan, modern ve teknolojik altyapılı kampüsümüzde; alanında uzman, dinamik ve çağdaş akademik kadromuzla öğrencilerimizin geleceğe uzanan serüveninde onlara yol arkadaşlığı ediyoruz.

Öğrencilerimizin yalnızca akademik değil, bilişsel, psikolojik ve fiziksel gelişimini de ele alacak, zenginleştirilmiş eğitim müfredatları uyguluyor; donanımlı, her alanda kendini ifade edebilen ve global bireyler olarak onları toplumumuza kazandırıyoruz.

İnanıyoruz ki; herkes için güvenli ve yeterli bir gelecek ancak nitelikli eğitim rehberliğinde yetişen, global bir toplumla mümkün olacaktır.

Vizyonumuz
Öz farkındalığı yüksek, içinde bulunduğu toplum ve gezegenin sorunlarına duyarlı, hayat boyu öğrenen ve öğrendiğini uygulayabilen, kişisel tutum ve becerileriyle fark yaratan ve değerlerini doğru şekilde geleceğe aktaran nesiller yetiştirerek; ülkemizin ve dünyamızın geleceğine nitelikli eğitimin ışığını yayan bir eğitim kurumu olmak.
Misyonumuz
Nitelikli ve çok yönlü eğitim anlayışımızla; geleceğin global dünyasına yön verecek, öncü bireyler yetiştiriyoruz!
Kendi kimliğinin ve toplumunun değerini bilen ve sahip çıkan; dürüstlük, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma ilkelerini benimseyen, sosyal hizmet duygusunu özümsemiş, bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı olmanın önemini kavramış bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz...
Gökhan KAYA